Loading...

Studenci promują Polskę w Londynie

Polskie Forum Ekonomiczne to konferencja, która przyciągnie ponad 450 osób. W większości będą to studenci, ale nie tylko. Na spotkanie promujące Polskę przyjadą również specjaliści i prezesi polskich firm.
Jak informuje „Rzeczpospolita” polscy studenci London School of Economics po raz kolejny organizują Polskie Forum Ekonomiczne – konferencję promującą Polskę. Tegoroczny temat to Polska-Europa 2025. Zaproszono specjalistów (m.in. Jacka Rostowskiego, Danutę Hubner) oraz szefów znanych firm tj. Grupy Maspex czy PZU. – Chcemy się zastanowić, jakie będą wtedy nasze cele, na czym będzie się opierać polska gospodarka, kto będzie naszym narodowym czempionem i jak uchronić Polskę przed middle income trap, czyli pułapką średniego poziomu rozwoju – wyjaśnia dla „Rz” Michał Leszczyński, przewodniczący LSE SU Polish Business Society.

Celem spotkania jest również nawiązanie kontaktów między młodymi Polakami a liderami polskiej gospodarki. W Wielkiej Brytanii jest 6 tys. studentów, a wielu z nich myśli o powrocie do kraju po zakończeni studiów. – Chcemy, żeby wiedzieli o możliwościach, które otwierają się przed nimi w polskim biznesie – podkreśla na łamach „Rz” Franciszek Hutten-Czapski, partner i dyrektor zarządzający w The Boston Consulting Group.

http://www.pulshr.pl/wiadomosci/studenci-promuja-polske-w-londynie,18099.html