Loading...

Media

Wiadomości onet.pl: Wielka Brytania: polscy studenci rozmawiali o roli Polski i przyszłości Europy

“Ponad 750 polskich studentów z najlepszych brytyjskich uniwersytetów wzięło udział w siódmej edycji LSE Polish Economic Forum w Londynie. W trakcie wydarzenia rozmawiano m.in. o roli Polski w Europie, postrzeganiu kraju przez inwestorów i wyzwaniach na najbliższe lata.”

Wiadomości onet.pl: Prestiżowy sukces polskich studentów z Londynu

“W Londynie odbyła się kolejna edycja Polish Economic Forum. Impreza z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Organizuje ją zrzeszające polskich studentów na prestiżowej uczelni London School of Economics stowarzyszenie LSE SU PolishBusiness Society. Jak tłumaczył Wojciech Zych, impreza ma na celu stworzenie platformy kontaktu, gdzie polscy studenci uczący się za granicą mogą się poznać z przedstawicielami biznesu w Polsce.”

Wprost.pl: „Romantyczne cele, realistyczne środki”. Dyskusje o przyszłości Polski na LSE Polish Economic Forum 2018

Największa zagraniczna konferencja o Polsce odbyła się w minioną sobotę (10 marca) w Londynie. W VII edycji LSE Polish Economic Forum wzięło udział ponad 700 polskich studentów z najlepszych brytyjskich uniwersytetów, przedstawiciele świata polityki i biznesu.

Wiadomości bankier.pl: "Polska to nadal backoffice dla Europy". Młodzi nie chcą jeszcze wracać z zagranicy

Można by pomyśleć, że obrazili się na Polskę. Bynajmniej – większość naszych studentów na najlepszych brytyjskich uczelniach chce w przyszłości wrócić do kraju. Ale jeszcze nie teraz. Polska nie jest na to nowe pokolenie pracowników gotowa – wybrzmiewa z rozmów, które prowadziliśmy w Londynie.

Wiadomości Business Insider Polska: Oto zwycięzca Start-up Challenge w Londynie. Może odmienić rynek nieruchomości i ubezpieczeń

“TensorFlight – tak nazywa się startup, który wygrał pierwszą edycję konkursu Start-up Challenge podczas LSE Polish Economic Forum w Londynie. Zwycięska firma, założona przez byłego pracownika m.in. Microsoftu i Google Zbigniewa Wojnę, stworzyła program pozwalający na automatyczną analizę zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz z poziomu ulicy – np. z Google Street View – pomagającą dokonać procesu inspekcji nieruchomości.”

Wiadomości Forbes: „Start-up challenge”. Na London School of Economics rusza konkurs dla polskich przedsiębiorców

“Polscy studenci London School of Economics and Political Science i członkowie stowarzyszenia LSE SU Polish Business Society organizują konkurs dla młodych przedsiębiorców. Celem „Start-up challenge” jest udzielenie wsparcia mentorskiego projektowi, który ma największy potencjał do odniesienia biznesowego sukcesu. W jury zasiądą m.in. Sebastian Kulczyk, Krzysztof Krawczyk i Tytus Cytowski. Na zgłoszenia start-upowych projektów organizatorzy czekają do połowy lutego”

Wiadomości RadioZet: Polish Economic Forum: Bankowcy i S&P oczekują dalszej konsolidacji w sektorze

“Polski rynek bankowy z czasem upodobni się do swoich odpowiedników na Zachodzie, gdzie działa kilka wiodących banków, dlatego też powszechne jest oczekiwanie dalszej, wręcz nasilonej konsolidacji sektora, wynika z wypowiedzi liderów polskiego sektora bankowego, którzy wzięli udział w VII edycji Polish Economic Forum 2017 (PEF) w Londynie, zorganizowanego przez polskich studentów z London School of Economics (LSE), zrzeszonych w “LSE SU Polish Business Society”. Agencja ISBnews była patronem medialnym Forum.”

Wiadomości Puls Biznesu: Liderzy biznesu kształcą się w Londynie

“Za granicą zdobywają wiedzę i pierwsze doświadczenia zawodowe, ale czy młodzi Polacy posiadając takie zaplecze zechcą wrócić do kraju? Podczas Polskiego Forum Ekonomicznego w Londynie będą ich do tego zachęcać przedstawiciele największych polskich firm.”