Media

Money.pl: LSE SU Polish Economic Forum odbędzie się 7 marca w Londynie

Największa konferencja dotycząca Polski organizowana poza granicami kraju odbędzie się w sobotę, 7 marca, w Londynie. W dziewiątej edycji LSE SU Polish Economic Forum udział weźmie ponad 800 Polaków studiujących na najlepszych brytyjskich uczelniach, a także przedstawiciele instytucji rządowych oraz liderzy biznesu. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.

Forbes.pl: Wszystko o globalnych rewolucjach. Startuje największa konferencja o Polsce poza Polską

Dziewiąta edycja LSE SU Polish Economic Forum – największej konferencji o Polsce organizowanej poza Polską – odbędzie się w sobotę, 7 marca 2020 r., w Londynie. W imprezie udział weźmie ponad 800 Polaków studiujących w najlepszych brytyjskich uczelniach, a także przedstawiciele polskiego rządu i liderzy biznesu.

Mamstartup.pl: W Londynie rusza trzecia edycja konkursu dla polskich startupów

Ruszają zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu dla startupów ł.pitch Start-Up Challenge organizowanego przez LSE Polish Business Society. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł i miejsce w programie akceleracyjnym Space3ac, w ramach którego może liczyć na wsparcie rozwoju o wartości do 200 tys. zł oraz doradztwo mentoringowe.

Mambiznes.pl: Polacy zamieniają filmy w komiksy. Swoim pomysłem chcą podbić USA i Chiny

Na przecięciu zainteresowań studentów oraz dorobku naukowego opiekunów narodził się projekt trwający już od ponad roku, który ma na celu połączyć pasje naukowe z zainteresowaniami i talentami studentów. Comixify to bo o nim mowa to rozwiązanie pozwalające zamienić film video w jednostronicowy komiks.

Wiadomosci.onet.pl: Polscy studenci nie boją się Brexitu. Ale większość chce wracać do Polski po studiach

Coś co spędza sen z powiek zwykłym Brytyjczykom i zaprowadza brytyjskich polityków na skraj załamania nerwowego czyli Brexit, polskim studentom na razie jest niestraszne. Aż 7,5 tysiąca młodych Polaków studiuje dziś na Wyspach. To aż o połowę więcej niż jeszcze 4 lata temu. Ale każdy z nich w końcu staje przed dylematem – zostać, czy wrócić.

Businessinsider.com.pl: Polscy studenci nie boją się brexitu. Wielka Brytania nie stanie się ciemną plamą na mapie

Polscy studenci na Wyspach Brytyjskich nie obawiają się, że brexit wpłynie negatywnie na ich edukację. Na Polish Economic Forum, które zostało zorganizowane na London School of Economics, dyskutowano m.in. o wpływie brexitu na sytuację polskich talentów. Eksperci podkreślali, że brexit przyczyni się do spadku atrakcyjności Wielkiej Brytanii ale nie nastąpi to z dnia na dzień.

Pb.pl: Studenci wzywają do reformy szkolnictwa wyższego

Polscy studenci z London School of Economics (LSE) wezwali w sobotę do reformy polskiego szkolnictwa wyższego, zachęcając do czerpania wzorów z Wielkiej Brytanii. Wśród rekomendacji jest m.in. postawienie na wąską grupę uczelni oraz samodzielność studentów.

Rp.pl: Londyn: dobre wieści dla młodych Polaków

Nawet jeśli najbliższe lata przyniosą spowolnienie w światowej i polskiej gospodarce, to nie zmniejszy się globalna konkurencja o talenty.

Wiadomości onet.pl: Wielka Brytania: polscy studenci rozmawiali o roli Polski i przyszłości Europy

“Ponad 750 polskich studentów z najlepszych brytyjskich uniwersytetów wzięło udział w siódmej edycji LSE Polish Economic Forum w Londynie. W trakcie wydarzenia rozmawiano m.in. o roli Polski w Europie, postrzeganiu kraju przez inwestorów i wyzwaniach na najbliższe lata.”

Wiadomości onet.pl: Prestiżowy sukces polskich studentów z Londynu

“W Londynie odbyła się kolejna edycja Polish Economic Forum. Impreza z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Organizuje ją zrzeszające polskich studentów na prestiżowej uczelni London School of Economics stowarzyszenie LSE SU PolishBusiness Society. Jak tłumaczył Wojciech Zych, impreza ma na celu stworzenie platformy kontaktu, gdzie polscy studenci uczący się za granicą mogą się poznać z przedstawicielami biznesu w Polsce.”

Wprost.pl: „Romantyczne cele, realistyczne środki”. Dyskusje o przyszłości Polski na LSE Polish Economic Forum 2018

Największa zagraniczna konferencja o Polsce odbyła się w minioną sobotę (10 marca) w Londynie. W VII edycji LSE Polish Economic Forum wzięło udział ponad 700 polskich studentów z najlepszych brytyjskich uniwersytetów, przedstawiciele świata polityki i biznesu.

Wiadomości bankier.pl: „Polska to nadal backoffice dla Europy”. Młodzi nie chcą jeszcze wracać z zagranicy

Można by pomyśleć, że obrazili się na Polskę. Bynajmniej – większość naszych studentów na najlepszych brytyjskich uczelniach chce w przyszłości wrócić do kraju. Ale jeszcze nie teraz. Polska nie jest na to nowe pokolenie pracowników gotowa – wybrzmiewa z rozmów, które prowadziliśmy w Londynie.

Wiadomości Business Insider Polska: Oto zwycięzca Start-up Challenge w Londynie. Może odmienić rynek nieruchomości i ubezpieczeń

“TensorFlight – tak nazywa się startup, który wygrał pierwszą edycję konkursu Start-up Challenge podczas LSE Polish Economic Forum w Londynie. Zwycięska firma, założona przez byłego pracownika m.in. Microsoftu i Google Zbigniewa Wojnę, stworzyła program pozwalający na automatyczną analizę zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz z poziomu ulicy – np. z Google Street View – pomagającą dokonać procesu inspekcji nieruchomości.”

Wiadomości Business Insider Polska: Oto zwycięzca Start-up Challenge w Londynie. Może odmienić rynek nieruchomości i ubezpieczeń

“TensorFlight – tak nazywa się startup, który wygrał pierwszą edycję konkursu Start-up Challenge podczas LSE Polish Economic Forum w Londynie. Zwycięska firma, założona przez byłego pracownika m.in. Microsoftu i Google Zbigniewa Wojnę, stworzyła program pozwalający na automatyczną analizę zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz z poziomu ulicy – np. z Google Street View – pomagającą dokonać procesu inspekcji nieruchomości.”

Wiadomości RadioZet: Polish Economic Forum: Bankowcy i S&P oczekują dalszej konsolidacji w sektorze

“Polski rynek bankowy z czasem upodobni się do swoich odpowiedników na Zachodzie, gdzie działa kilka wiodących banków, dlatego też powszechne jest oczekiwanie dalszej, wręcz nasilonej konsolidacji sektora, wynika z wypowiedzi liderów polskiego sektora bankowego, którzy wzięli udział w VII edycji Polish Economic Forum 2017 (PEF) w Londynie, zorganizowanego przez polskich studentów z London School of Economics (LSE), zrzeszonych w “LSE SU Polish Business Society”. Agencja ISBnews była patronem medialnym Forum.”

Wiadomości Puls Biznesu: Liderzy biznesu kształcą się w Londynie

“Za granicą zdobywają wiedzę i pierwsze doświadczenia zawodowe, ale czy młodzi Polacy posiadając takie zaplecze zechcą wrócić do kraju? Podczas Polskiego Forum Ekonomicznego w Londynie będą ich do tego zachęcać przedstawiciele największych polskich firm.”